LOGIN
ورود به سامانه کاربران
Avatar
هنوز ثبت نام نکردی؟

عضویت در جوملاشاپ رایگان می باشد شما هم اکنون می توانید ثبت نام نمایید.

ریست نمودن رمز عبور - یاد آوری رمز عبور

نام کاربری
گذرواژه
ورود مرا ذخیره کن

در بازدید سرزده فرماندار رفسنجان از شرکت گاز این شهرستان نارضایتی مردم از نحوه توزیع قبوض گاز و بی‌توجهی قانون به قشر کم‌درآمد در زمینه گازبها مطرح شد.

حمید ملانوری فرماندار رفسنجان ظهر امروز به‌طور سرزده از شرکت گاز و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سرکشی کرد و در این برنامه معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی نیز وی را همراهی کرد.

پس از ورود به اداره گاز با درب بسته رئیس اداره مواجه شدیم که برای بازدید به محلی رفته بود دو نفر هم برای اعتراض جلوی دفتر رئیس شرکت ایستاده بودند که فرصت را غنیمت شمردند و مشکل را با فرماندار در میان گذاشتند.

این دو نفر مستأجر و صاحب‌خانه‌ای بودند که صاحب‌خانه مدعی بود مجموع گازبها را پرداخته و تسویه کرده و خانه را تحویل مستأجر داده، اما بعد از مدتی مبلغ ۴۰۰ هزار تومان بابت گاز قبض صادر شده است.

وی ادامه داد: قبلا که خودم در منزل سکونت داشتم گازبها بیشتر از ۲۰ هزار تومان نبود و با توجه به اینکه تنها یک آبگرمکن و یک بخاری در این منزل کوچک استفاده می‌شود این مبلغ قبض دور از انصاف است.

وی عنوان کرد: خودم در خانه‌ای بزرگ زندگی می‌کنم که از چند وسیله گازسوز هم استفاده می‌کنم اما هیچ‌وقت از ۶۰ هزار تومان بیشتر گازبها نیامده است.

گویا این ماجرا از مدت‌ها ادامه داشته و یک‌بار هم اشتباه ۱۰۰ هزار تومانی رخ داده بود که توسط متصدی امور مربوطه اصلاح شده بود، اما با توجه به صحبت این شهروند جای درنگ دارد.

در همین زمان سیدمحمد حسینی رئیس شرکت گاز وارد اتاق شد و سرانجام پس از توجیهات و توضیحات فراوان و قانع کردن این شهروند بنا بر تقسیط سه ماهه گازبها گذاشته شد که در هر صورت این میزان گازبها باید پرداخته می‌شد.

یکی دیگر از شهروندان از عدم به‌موقع آمدن قبوض گله‌مند بود و می‌گفت: قبض صادر نمی‌شود بعد قوانین و تعرفه‌ها عوض می‌شود و ما مجبور هستیم مبلغ زیادی بپردازیم.

فرماندار هم تأکید کرد: قبوض باید به‌روز باشند تا مشکلی ایجاد نشود.

* منازل خالی از سکنه که اشتراک گاز دارند باید حق آبونمان بپردازند

یکی دیگر از شهروندان هم از صدور آبونمان ۷۰ هزار تومانی برای منزلی که خالی از سکنه است و هیچ گازی در آن مصرف نشده، گله‌مند بود و یک نفر دیگر از خرابی چهارماهه کنتور گاز منزلش شکایت داشت که پس از سه بار مراجعه کردن هنوز به آن رسیدگی نشده است.

حسینی رئیس اداره گاز رفسنجان عنوان کرد: حدود سه تا ۴ هزار کنتور خراب در شهرستان وجود دارد که تعویض هر کدام مدتی طول می‌کشد اما به‌ترتیب تعویض می‌شوند و کنتورهای نو و کاملا سالم جایگزین می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: منازل مسکونی که اشتراک گاز دارند در صورتی که خالی از سکنه هم باشند باید آبونمان و حق اشتراک را بپردازند.

* روحیه مطالبه‌گری مردم بالا باشد

ملانوری فرماندار رفسنجان با بیان اینکه اداره گاز اداره پرکاری است و رفسنجان از شهرستان‌های پیشتاز استان در ایجاد شبکه گاز شهری است، اظهار داشت: توسعه در بخش‌ها، دهستان‌ها و روستاها خوب بوده است.

وی بیان داشت: روحیه مطالبه‌گری مردم باید بالا باشد و مطالباتی که دارند از طریق نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی منتقل شود.

ملانوری ادامه داد: آنچه در دستور نظام جمهوری اسلامی آمده این است که مردم ما انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را ایجاد کردند و برای پایداری انقلاب در صحنه هستند و حق آنها است از نعمت‌ها استفاده و متمکن و آبرومندانه و قانونمند زندگی کنند.

رئیس شرکت گاز رفسنجان هم اظهار کرد: بخش‌های نوق و فردوس پوشش کامل داده شده و بخش کشکوئیه نیز تکمیل شده است، فردوسیه آزادگان و اسلامیه هم تا پایان فصل پاییز کار علمک‌گذاری پایان خواهد یافت و می‌توانند زمستان از نعمت گاز برخوردار باشد.

اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دومین محل مورد بازدید سرزده امروز ملانوری بود.

در این اداره هم از چند اتاق بازدید شد و با ارباب‌رجوعی که برای پیگیری شکایت از کارفرما حضور داشتند گفت‌وگویی انجام شد.

* ثبت و شناسایی ۲ هزار کارگاه در رفسنجان

محمود شریفی کارشناس مسئول و بازرس کار رفسنجان در این دیدار اظهار داشت: بازرسی از واحدهای بزرگ مانند مس سرچشمه انجام می‌شود تا یک صافکاری و تعمیرگاه کوچک و تاکنون ۲ هزار کارگاه هم شناسایی و ثبت شده است.

وی عنوان کرد: ماهانه ۵۵ بازرسی انجام می‌شود و هر جا که تجمعی صورت گیرد در صورت لزوم ورود کرده و با نمایندگان آن‌ها صحبت می‌کنیم و تنش‌زدایی می‌شود.

شریفی اذعان داشت: در تجمعات اخیر شرکت‌های مس بیشتر تقاضاها غیرقانونی بوده  شرکت‌ها قانون را رعایت می‌کردند، اما آن‌چه مشکل‌ساز شده بود تبعیضات شرکت‌ها بود که این تبعیضات قانونی نیست.

فرماندار رفسنجان نیز در این اداره که یکی از جوانان جویای کار حضور داشت، اظهار کرد: اکنون زمینه ایجاد شغل وجود دارد و با پروانه فعالیت می‌توانید از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید استفاده و با انگیزه شغل ایجاد کنید.

به گزارش فارس این نخستین بازدید سرزده فرماندار رفسنجان بود که حتی هیچ‌کدام از اعضای دفتر وی نیز از محل مورد بازدید مطلع نبودند و به گفته ملانوری اینگونه بازدید ها ادامه دارد.

به امید اینکه نتیجه این بازدید که هدفش گشودن گره از کار مردم است به خوبی حاصل شود.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

Attachments

Location

امتیاز این آیتم :
0
  • هیچ نظری یافت نشد