LOGIN
ورود به سامانه کاربران
Avatar
هنوز ثبت نام نکردی؟

عضویت در جوملاشاپ رایگان می باشد شما هم اکنون می توانید ثبت نام نمایید.

ریست نمودن رمز عبور - یاد آوری رمز عبور

نام کاربری
گذرواژه
ورود مرا ذخیره کن

حقوقی که بهزیستی به معلولان می‌دهد گرهی از مشکلات آنها را باز نمی‌کند، برخی معلولان هستند که زن و شوهر هر دو معلول هستند و به سختی روزگار می‌گذرانند.

محمد‌رضا صفری معلول ۴۰ ساله دانشجوی دوره کارشناسی در رشته اقتصاد دانشگاه علمی کاربردی است و موفقیت‌های زیادی در زندگی خود کسب کرده‌است.

 

گرچه روی ویلچر نشسته و برخی با دید ناتوانی به او نگاه می‌کنند، اما کارهایی که او در مدت زندگی‌اش انجام داده را شاید هیچ‌ یک از انسان‌های سالم نمی‌توانستند، انجام دهند.

 

محمدرضا صفری با دو فرزند و همسرش زندگی خوب و ساده‌ای دارند و شاکر خداوند هستند، این زندگی را با توانی که خدا به جبران ناتوانی پاهایش به او عطا کرده راه انداخته و محیط گرم خانواده‌اش را به تمام دارایی‌ها و خوشی‌های دنیا ترجیح می‌دهد.

 

مغازه‌ای تخریبی محل کار معلول نمونه

 

با خبر شدیم این معلول موفق و نمونه شهرستان رفسنجان، استان کرمان و کشورمان در کنار سایر موفقیت‌هایش در همایشی با حضور برترین‌های صنعت تبلیغات و مدیران برتر، مورد تجلیل قرار گرفته و از این رو برای آشنایی بیشتر با او به گفت‌وگو نشستیم.

 

در ابتدا با خودم فکر کردم که حتما با ساختمانی مجلل مانند دیگر کانون‌های تبلیغاتی مواجه می‌شوم که چند طبقه و با کلی تشریفات همراه است، اما بالعکس مجلل نبود که هیچ، بلکه شباهتی هم به یک مغازه معمولی نداشت.

 

مغازه‌ای دو درب بود که حتی جلوی ورودی آن پلی وجود نداشت و باید از پلی که چند متر آن ‌طرف‌تر بود عبور می‌کردم تا وارد مغازه آقای صفری شوم، وارد مغازه شدم، موزاییک‌هایی در حال کنده شدن و سقفی در حال فروریختن خودنمایی می‌کرد.

 

این جا تنها دستان پرتوان محمدرضا صفری و فکر و ایده او بود که با ارزش جلوه می‌کرد، اگرنه این مغازه قدیمی و تخریبی در شأن وی نبود به هر حال باب گفت‌وگو را باز کردم تا این انسان مومن، هنرمند، کارآفرین و موفق را بهتر بشناسم.

 

موسس نخستین کانون تبلیغاتی دارای مجوز رفسنجان

 

محمد‌رضا صفری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رفسنجان با بیان اینکه از ۹ ماهگی دچار معلولیت شده است، اظهار داشت: این نقص مانع پیشرفتم نشد و از همان کودکی یعنی تقریبا ۱۰ سالگی خوشنویسی را به صورت حرفه‌ای آغاز کردم.

 

وی ادامه داد: در این رشته موفقیت زیادی کسب کردم و تابلونویسی داشتم و سپس وارد کار تبلیغات شدم.

 

صفری بیان کرد: حدود ۱۷ سال است که کار تبلیغات انجام می‌دهم و نخستین کانون تبلیغاتی دارای مجوز شهرستان رفسنجان را از ۱۲ سال قبل در رفسنجان تاسیس کردم در حالی که برخی کانون‌ها خود را مقدم می‌دانند شاید بدون مجوز جزو نخستین‌ها باشند.

 

وی تصریح کرد: با فرودگاه رفسنجان همکاری دارم و مجری پورتال شهری نیز هستم.

 

این معلول موفق کشورمان در صنعت تبلیغات افزود: سه سال است که در کلاس‌های باشگاه مدیران موفق در تهران شرکت می‌کنم و هر ماه این کلاس‌ها برگزار می‌شود و من در آن حضور دارم.

 

وی اضافه کرد: در کنار کار تبلیغاتی مدتی دبیر هیئت نابینایان شهرستان رفسنجان بودم و مدت زیادی بچه‌ها را همراهی می‌کردم.

 

قهرمان تنیس استان و سوم کشور

 

صفری با بیان اینکه رشته تخصصی ورزشی خودم تنیس است، عنوان کرد: مقام سوم کشور در این رشته را دارم و در کرمان مقام اول و عضو تیم تنیس معلولان استان نیز هستم.

 

این معلول موفق و مدیر کانون تبلیغاتی جاوید رفسنجان از همکاری و همراهی‌اش با خیریه‌ها و هیئت‌های مذهبی یاد کرد و ابراز داشت: کار تبلیغاتی اکثر مراسم خیریه‌ها را انجام می‌دهم به ویژه با خیریه کوثر همکاری زیادی دارم.

 

وی با بیان اینکه در رفسنجان هیچ‌کس به فکر معلولان نیست، افزود: معلولان رفسنجان اصلا حمایت نمی‌شوند، بدترین مسکن را به معلولان اختصاص دادند که مکانی خفه‌کننده و غیر‌قابل تحمل است، گویا می‌خواستند به گونه‌ای از شر معلولان راحت شوند و همه را در این مسکن‌هایی که در شأن معلولان نیستند اسکان دهند.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

Attachments

Location

امتیاز این آیتم :
0
  • هیچ نظری یافت نشد